“Masirati pomeni pogovarjati se z dotikom, kdor to govorico obvlada je bližje bogu.”
– Kitajski filozof Lao Ce –
– Kitajski filozof Lao Ce –
Axis masažna terapija (AMT) je intenzivna globinska masaža celega telesa
in je kombinacija večih masažnih metod:
♥
Naravno zdravljenje Vito,
♥
Kitajska terapija Tuina,
♥
Klasična masaža,
♥
Ortopedska masaža,
♥
Refleksna masaža stopal,
♥
Metamorfna tehnika.
AMT je poglavitni del obravnave posameznika, saj nam pomaga tako pri iskanju, kot tudi odstranitvi nastalih blokad in zastojev v telesu. Stanje mišic, sklepov in hrbtenice nam pove, kaj se dogaja s telesom, saj s prsti otipamo vse nepravilnosti, ki se odražajo tako na kosteh, kot tudi na mehkih tkivih.
Masaža je zelo intenzivna in globinska. Na tistih delih telesa, kjer so blokade, tudi boleča. Terapevt blokado začuti pod prsti, pacient pa jo začuti kot bolečino. S tem, ko se blokada odpravi, se tudi bolečina zmanjša oz. popolnoma izgine in v telesu se sprožijo samozdravilni procesi.
Namen AMT je v prvi vrsti zmehčati, razslojiti, prekrvaviti in odpraviti mišične blokade ter vnetja iz mehkih tkiv. Ko so mehka tkiva voljna, se lahko začnejo dogajati spremembe v smeri pravilne telesne drže, kot tudi optimalno pravilne postavitve sklepov in kosti. Takrat šele so tudi možne in dovoljene različne kiropraktične manipulacije in artikulacije sklepov, ki se jih po potrebi poslužuje tudi Axis terapija. Osnovna masažna tehnika je Tui tehnika. To je izstiskanje odpadnih snovi iz mišic in potiskanje sveže krvi v mišico. Posebnost masaže je tudi ta, da je izredno močna, globinska ter intenzivna in se osredotoča na tiste linije v mehkih tkivih, kjer potekajo glavni transportni sistemi. Z masažo se vzpostavi normalen in neoviran pretok skozi 5 transportnih sistemov, ki povezujejo naše telo v celoto.
Temeljni pogoj za ohranitev zdravja je normalen in neoviran pretok skozi 5 transportnih sistemov, ki povezujejo naše telo v celoto:
♦ Živčni sistem, preko katerega dobivamo informacije iz možganov v telo.
♦ Fascialno tkivo, kjer se nahajajo Golgijevi organi, ki skrbijo za nemoten pretok informacij o stanju naših mišic in vezi.
♦ Žile, po katerih se pretaka kri.
♦ Limfni sistem, po katerem odplavljamo odpadne snovi.
♦ Meridiani, po katerih se pretaka energija – Či.
Če so ti transportni krogotoki pretočni, govorimo o zdravju in dobrem počutju.
Mehka tkiva v našem telesu predstavljajo mišice in vezivno tkivo. Kanali, po katerih potekajo vsi transportni krogotoki se nahajajo v mišičevju. Tako so za pravilen in nemoten krogotok bistvenega pomena zdrave in prekrvavljene mišice, kot tudi tetive in vezi ter njihova narastišča. Ob tem ne smemo pozabiti na dinamično ravnovesje med močjo mišic ter vezivnega tkiva na eni strani in njihovo razteznost na nasprotni strani. To ravnovesje odlično dosežemo že z manualnimi tehnikami, vendar je treba za ohranjanje tega redno izvajati različne vaje, skrbeti za redno hojo, kot tudi globoko dihanje in sprostitev odvečne mišične napetosti. Vse več je takih primerov ljudi, ki nimajo le oslabljenih mišic, ampak pogosto preveč napete!
Ker je naš simpatični živčni sistem kronično stimuliran, se mišice odzovejo s kronično skrčenostjo (napetostjo).
Zdrava hrbtenica je osnova zdravega gibanja, psihosomatske vitalnosti in funkcionalnosti. Dejstvo je, da smo stari toliko, kot je gibljiva in močna (vitalna) naša hrbtenica. Hrbtenica je izjemen del okostja, ki nam omogoča gibljivost in pokončnost trupa.
Ob tem tudi varuje pomemben del živčnega sistema – hrbtenjačo, ki je steber-drevo našega življenja, komunikacijska avtocesta med možgani in telesom. Iz nje so razvejani glavni živci, ki oskrbujejo naše možgane, organe, žleze, mišice in sklepe. Prek hrbtenice in živčnega sistema lahko naš centralni računalnik (možgani) v glavi komunicira z vsemi deli telesa, vključno z notranjimi organi. In ker razumemo in obravnavamo hrbtenico kot glavno nosilko telesa, ki se preko živčevja povezuje z njim, jo uporabljamo tudi kot pomemben diagnostični aparat.
Križnica, trtica in ledveni predel hrbtenice so povezani z ledvicami, mehurjem, spolnimi organi, danko, delno z debelim črevesjem in s spodnjimi okončinami. Prsna vretenca (od T12 do T5) imajo povezavo z želodcem, jetri, žolčnikom, s trebušno slinavko, z vranico, nadledvičnimi žlezami, aorto in veno cavo. Zgornji del prsnih vretenc (od T4 do T1) pa imajo povezavo s srcem, pljuči, sapnikom in z zgornjimi udi . Vratna vretenca se povezujejo z možgani, vsemi čutili, žlezami v predelu glave, grlom in z zgornjimi udi.
Kakršna koli neuravnanost hrbtenice, ne povzroči le bolečin, temveč lahko prizadene tudi delovanje organov. S pomočjo različnih masažnih prijemov najdemo »vaše vretence« in ugotovimo, kje so shranjene vaše blokade in kakšne so. Hrbtenico stabiliziramo in potem organi prejemajo informacije po sproščeni živčni poti. Šele, ko je naša hrbtenica poravnana, lahko skozi nas nemoteno teče energija in so živčne poti pretočne.
✔ Spodbudi in poveča se krvni obtok in s tem se izboljša oskrba tkiv s kisikom in hrano, ki ju kri prenaša v vse dele telesa.
✔ Sproščanje, ogrevanje in raztezanje mehkih tkiv (mišice, tetive in vezi) in posledično se odpravijo mišična neravnovesja in poveča se stabilizacija sklepov in kosti. Poveča se gibljivost v sklepih in hrbtenici. Manipulacija s kostmi ni mogoča, dokler mehka tkiva niso prožna in voljna.
✔ Razstrupljanje telesa, saj se z masažo spodbuja limfni sistem, kar posledično pospeši in izboljša izločanje odpadnih snovi.
✔ Poživlja energijo, saj se vzpostavi pretok telesnih energij po meridianih.
✔ Vzpostavi se pretočnost živčnega sistema, saj se aktivira povezava med hipofizo in njenimi »pomočniki« (t.j. mišičnimi vreteni v mišicah in golgijevimi organi v tetivah in vezeh).
✔ Preprečujejo in odpravljajo se vnetja in kalcinacije, ki se zelo pogosto pojavljajo zaradi daljšega obdobja slabe prekrvavitve ali prevelike količine toksinov v telesu. Kadar telo ne more izločiti toksinov preko naših razstrupljevalnih organov in sistemov, jih pač nekam odloži. In ta se v obliki vnetij, kristalčkov in kalcinacij nalagajo na različnih delih telesa (sklepi, organi, koža,…). telo.
✔ Odpravimo motnje, ki so v telesu nastale zaradi različnih blokad. S tem se telesu omogoči samozdravljenje, na človeku samem pa je, kako bo naprej skrbel za svoje telo in zdravje. Uspešnost terapije je odvisna od trajanja in vrste težav ter bolečin (akutne ali kronične), od načina življenja, ki ga posamezik ima in koliko ga je pripravljen spremeniti.
NAROČILO TERMINARefleksoterapija (RMT) je naravna tehnika zdravljenja.
Temelji na predpostavki, da se na stopalih odraža stanje celotnega telesa.
Refleksoterapevt z masažo in pritskanjem določenih točk na stopalih
pripomore k spremembi in vzpostavljanju ravnovesja v telesu.
Spodbuja in regulira vitalne funkcije organizma, deluje antistresno in pripomore k sprostitvi in krepitvi imunskega sistema, pomaga pri premagovanju utrujenosti in izčrpanosti, deluje protivnetno in protibolečinsko, blaži posledice hormonskih sprememb, pospešuje presnovo in razstrupljanje organizma, spodbuja cirkulacijo krvi in limfe, odpravlja in blaži nespečnost, nemir, živčnost, motnje pomnjenja in koncentracije, glavobole .
S pomočjo refleksoterapije na naraven način pomagamo,
♥
da se osvobodite bolečin, utrujenosti
♥
in se zopet počutite dobro in polni energije.
Prav tako z refleksno masažo stopal
♥
krepimo imunsko odpornost.
NISTE še povsem prepričani, da je refleksna masaža stopal za vas?
Še več informacij lahko dobite tukaj.
Za NAROČILO termina pa kliknite na spodnji gumb:
V refleksologiji so stopala zrcalo telesa.
Različni predeli so povezani z različnimi organi. Z glajenjem, božanjem in masiranjem stopal lahko vplivamo na celotno fizično in tudi psihično počutje.
Z refleksno masažo stopal krepimo imunski, očistimo telo toksinov, da se le-ta lažje pripravi na zimo.